TikTok’ta gördüğü akımı deneyerek zehirli gaz çeken 11 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

İngiltere’de TikTok’ta gördüğü ‘Chroming Challange’ trendine uymak isteyen 11 yaşındaki Tommie-Lee Gracie Billington hayatını kaybetti. Zehirli gaz çeken çocuk, kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Tommie kurtarılamadı.

KALBİ DURAN ÇOCUK KURTARILAMADI

Tommie-Lee Gracie Billington isimli çocuk, bir arkadaşının evinde kimyasalların solunmasını içeren ‘kromlama’ denilen akımı denemeye çalıştı. Fenalaşan çocuk, eve gelen sağlık ekipleri tarafından kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Zehirli gazı soluyan Tommie, kardiyak arrest geçirek ve kalbinin durması sonucu hayatını kaybetti.

TİKTOK SÖZCÜSÜ AÇIKLAMA YAPTI

Konuya ilişkin açıklama yapan TikTok sözcüsü ise, platformda böyle bir akımın yer almadığını söyledi. Sözcü, ‘kromlamanım’ TikTok’a özgü bir trend olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını ifade etti.

‘CHROMİNG CHALLENGE’ NEDİR?

Bu tehlikeli trend, boyalar, çözücüler, sprey kutuları, temizlik ürünleri veya petrol gibi zehirli kimyasalları soluma eylemini içeriyor. Bu maddelerin solunması kısa süreli bir ‘uyuşturucu etkisi’ yaratabiliyor ve konuşma bozukluğu, baş dönmesi, halüsinasyonlar, mide bulantısı ve oryantasyon kaybına yol açabiliyor.

Kaynak: Haberler.com / Abdullah Teymur – 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x