‘Hep beraber başaracağız’

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul – CHP lideri Özgür Özel, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen halk buluşmasına katıldı. İktidara yüklenen Özel, “Bugün İstanbul’da Ekrem Başkana karşı artık adaylarının mücadeleyi tek başına yürütemediğini kabul edenler, 17 bakan ile İstanbul’a çıkartma, İstanbul’a kuşatma yapıyorlar. Ancak bu tavır, AK Parti’ye oy veren seçmeni de çıldırtıyor. Maliye Bakanı, Murat Kurum yerine oy peşine koşacağına, emeklinin sorununa çare bulsun. Çalışma Bakanı, Murat Kurum için oy toplayacağına, işsizlik sorununu çözsün diyorlar. Yargıya güven yüzde 30’un altına düşmüşken Adalet Bakanı’nın İstanbul’da ne işi var diyorlar. Bizim işimiz gücümüz Esenyurt, Ekrem Başkanın işi gücü İstanbul” dedi.

Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyaseti siyasetçiler yapacak. İçişleri Bakanı, seçim güvenliğinden sorumlu olan sensin, polis sana bağlı, jandarma sana bağlı, seçim güvenliği senin işin, sen gelmişsin İstanbul’da taraf tutuyorsun, Murat Kurum için oy istiyorsun.Geçen seçimi kumpas videolarla kazananlar, bir büyük yalanın arkasına sığınanlar. Efendim, açsın, yoksulsun, işsizsin ama oyunu bana vermelisin, yoksa ezanı susturacaklar, bayrağı indirecekler, vatanı böldürecekler yalanı ile insanları korkutan, korku ittifakına cevabımızı bir kez daha veriyoruz. Esenyurt, birlik, beraberlik, kardeşlik demektir. Barış demektir. Esenyurt ittifakı ve Türkiye ittifakı hepinizi mahcup edecektir. Buna inanıyoruz ve güveniyoruz. Hep beraber başaracağız.” 

Tepki çeken 15 Temmuz sözleri

CHP Lideri, Sarıyer’de yaptığı konuşmada ise 15 Temmuz ilgili “Tayyip Bey çağırınca oraya dizilen, kot üstüne perdelik kumaştan kefen çeken zibidiler değil, dedesi Çanakkale’de kefensiz yatanlar kurtarır bu memleketi” ifadelerini kullandı. Özel’in bu sözleri sosyal medyada büyük tepki toplarken, 15 Temmuz Derneği, bugün Özel hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x